fbpx
 1. Jak rozpocząć naukę w naszej szkole?
  Proces rekrutacji zawiera kilka elementów, dzięki którym możemy sprostać Państwa oczekiwaniom:
  • Wypełnienie formularza zgłoszeniowego,
  • Kontakt pracownika w celu ustalenia terminu audytu językowego,
  • Diagnoza, po której zaproponujemy konkretny kurs.
 2. Ile osób liczy grupa?
  Oferujemy kursy języka angielskiego indywidualne, w parach, trójkach lub grupach do 8 osób.
 3. Kto prowadzi zajęcia?
  Kursy językowe prowadzone są przez polskich oraz zagranicznych lektorów o wieloletnim doświadczeniu w nauczaniu różnych grup wiekowych oraz grup zaawansowania. Zatrudniamy jedynie wysoko wykwalifikowanych lektorów, przepełnionych pozytywną energią pasjonatów tego zawodu, specjalizujących się w swojej grupie docelowej i o rozległej wiedzy z zakresu angielskiego słownictwa, wymowy oraz zasad.
 4. Kiedy mogę się zapisać?
  Kursy w instytucjach oraz firmach mogą rozpocząć się w dowolnym miesiącu i być realizowane w dniach i godzinach ustalonych z osobami odpowiadającymi za ich organizację. Możemy rozpocząć także nowe zajęcia z języka angielskiego w dowolnym momencie roku szkolnego lub przydzielić Państwa do istniejących grup.
 5. Czy mogę dołączyć do grupy jedynie na okres próbny?
  Każdy kursant ma prawo do bezpłatnej lekcji próbnej niezależnie od tego, kiedy zdecyduje się na naukę. Może nieodpłatnie uczestniczyć w jednych zajęciach, aby poznać metody pracy oraz konkretnego lektora. Po nich może podjąć decyzję o dalszym uczęszczaniu na szkolenie.
 6. Czy istnieje możliwość płatności w ratach?
  W naszej szkole istnieje możliwość płatności w ratach. Są one stałe, niezależnie od ilości zajęć w danym miesiącu. Suma wpłaconych rat oraz liczba odbytych godzin szkolenia z języka angielskiego będą zawsze takie same jak w umowie. Do wyboru są następujące opcje:
  • Płatność jednorazowa
  • W 2 równych ratach
  • W 4 równych ratach – koszt szkolenia wzrasta o 2%
  • W 10 równych ratach – koszt szkolenia wzrasta o 5%
 7. Czy istnieje możliwość uzyskania certyfikatu ukończenia kursu?
  Po ukończeniu kursu uczestnicy mogą otrzymać certyfikat z wyszczególnionymi następującymi elementami:
  • Poziom języka angielskiego lub niemieckiego wg CEFR,
  • Ilość godzin zajęć,
  • Szczegółowe dane dotyczące przerobionego materiału oraz wynik zaliczenia materiału (na życzenie uczestnika).
  Oferujemy również kursy przygotowujące do egzaminów międzynarodowych z języka angielskiego (Cambridge – PET B1/FCE, B2/CAE, C1/CPE, C2/BEC, B1, B2, C1) oraz niemieckiego (Goethe-Institut B1, B2, C1). Są one zakończone testem i uznawanym na świecie certyfikatem.
 8. Czy mogę zrezygnować ze szkolenia?
  Uczestnikowi przysługuje prawo do rezygnacji z dowolnego kursu językowego. Należy wtedy złożyć wówczas odpowiednie oświadczenie w sekretariacie szkoły, bez podania przyczyny. Jest to jednak związane z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Oznacza to, że uczestnik jest zobowiązany płacić za zajęcia kwoty zgodne z umową przez jeden miesiąc od złożenia oświadczenia o rezygnacji.
  W przypadku płatności z góry, zwracamy nadpłaconą przez Klienta kwotę, licząc od ostatnich zajęć, na których się pojawił. Kwotę do zwrotu obliczamy poprzez pomnożenie liczby godzin pozostałych do końca szkolenia przez stawkę godzinową. W przypadku niedopłaty, Klient otrzymuje rozliczenie wraz z fakturą wyrównującą.
  Zaznaczamy jednak, że w przypadku przerwania nauki języka angielskiego lub niemieckiego i odstąpienia od Umowy przed programowym zakończeniem kursu, Klient zobowiązuje się do zwrotu należności za podręczniki, jeśli otrzymał je nieodpłatnie.
 9. Czy mogę stworzyć zamkniętą grupę z grona znajomych?
  Oczywiście! Mają wtedy Państwo pewność, że nikt nie dołączy do grupy na każdym etapie nauki. Taka grupa ma u nas status zamkniętej.
 10. W jaki sposób mogę dokonać płatności za kurs?
  Możliwa jest płatność przelewem na podany w umowie numer konta bankowego.
 11. W jaki sposób określany jest poziom języka angielskiego?
  Weryfikacja poziomu przyszłego uczestnika odbywa się w dwóch etapach:
  • Pisemnego testu z zakresu słownictwa i gramatyki, • 30-minutowej rozmowy w języku angielskim, po której ostatecznie ustalany jest poziom wyjściowy. W jej trakcie wspólnie z uczestnikiem ustalany jest również cel nauki i preferowane metody.
 12. Na jakim obszarze prowadzicie kursy?
  Zajęcia odbywają się w naszej siedzibie w Łodzi - przy ulicy Romanowskiej 55E.
  Oferujemy również dojazd do firm na terenie Łodzi oraz w promieniu 50km od miasta, a także szkolenia z angielskiego online, umożliwiające współpracę z osobami i firmami z całego kraju.
 13. Czy dojazd lektora do mojej firmy jest gratis?
  Tak, indywidualna oferta kompleksowej edukacji firmy przygotowana jest w sposób przejrzysty i bez ukrytych kosztów.
 14. Czy w cenie otrzymam także materiały szkoleniowe?
  Prowadzimy kursy języka angielskiego i niemieckiego w pełni zaopatrzone w materiały szkoleniowe, ale również takie, które uprawniają uczestników do zniżki 30% na zakup podręczników.
 15. W jakich godzinach prowadzone są zajęcia?
  Szkolenia z języka angielskiego lub niemieckiego prowadzone są od PONIEDZIAŁKU do SOBOTY w godzinach 7:00-21:00, zależnie od indywidualnych potrzeb uczestników. Zajęcia grupowe odbywają się przeważnie w godzinach 15:00-21:00, a w soboty 8:00-20:00.
 16. Ile trwają kursy regularne?
  Regularne szkolenia z języka angielskiego i niemieckiego podzielone są na 34 lekcje (1 godz. w tygodniu) lub 64 lekcje (2 godz. w tygodniu).
  Kursy egzaminacyjne Cambridge FCE/CAE/CPE podzielone są na 80 spotkań (2 godz. w tygodniu).
  W naszej szkole jednostka lekcyjna trwa 55 minut.
 17. Czy mogę wykupić pulę godzin w ramach wybranego kursu języka angielskiego?
  Tak. Takie rozwiązanie jest często znacznie wygodniejsze dla firm, które mają określony budżet na naukę języków obcych. Minimalny pakiet, na jaki podpisujemy umowy to 10 godzin.
 18. Czy wystawiane są faktury za szkolenia?
  Tak. Wystawiamy FV zarówno na osoby prywatne, jak i na firmy.
 19. Czy mogę odwołać zajęcia bez potrzeby płacenia za nie?
  W przypadku szkoleń regularnych z angielskiego i niemieckiego, odwołanie zajęć do 24 godzin przed ich rozpoczęciem jest bezpłatne. Jeżeli termin jest krótszy niż 24 godziny przed ich rozpoczęciem, wiąże się to z koniecznością ich opłacenia. Pod uwagę brany jest wyłącznie dzień roboczy.
 20. Czy oferujecie szkolenia dla osób absolutnie początkujących?
  Tak, oferujemy kursy z języka angielskiego i niemieckiego na wszystkich poziomach zaawansowania. Również dla osób chcących rozpocząć naukę od zera.
 21. Do jakich egzaminów mogę przygotować się w waszej szkole?
  Certyfikaty angielskie:
  • Cambridge YLE Movers
  • Cambridge YLE Flyers
  • Cambridge B1 PET
  • Cambridge B2 First
  • Cambridge C1 Advanced
  • Cambridge C2 Proficiency
  • Cambridge BEC Preliminary B1
  • Cambridge BEC Vantage B2
  • Cambridge BEC Higher C1

  Certyfikaty niemieckie:
  • Goethe-Zertifikat A1
  • Goethe-Zertifikat A2
  • Goethe-Zertifikat B1
  • Goethe-Zertifikat B2
  • Goethe-Zertifikat C1
  • Test DaF
 22. Co, jeśli nie odpowiada mi zaproponowany lektor?
  Rozumiemy, że czasami może nie być “chemii” między lektorem a kursantami. Prosimy zatem uczestników zajęć, by zgłaszali uwagi związane z ich nauką. Zawsze szukamy wspólnie rozwiązania problemu. Znamy naszą kadrą bardzo dobrze i staramy się poznać również preferencje naszych nowych Klientów, stąd niezwykle rzadko zdarza się, że nie trafimy z doborem lektora.